סגנונות היוגה שנפגשים בפסטיבל

זרמי היוגה שבפסטיבל

“אימון זה מכה שורש כאשר הוא מבוצע כראוי, בהתמדה ולאורך זמן”

~ פטנג’לי יוגה סוטרה 14.1 ~

❖ אשטנגה

אשטנגה יוגה היא דיציפלינת תרגול של הגוף והתודעה שמטרתה טיהור פנימי וחשיפת טבענו האמיתי הנשגב. האשטנגה מבטאת את הויברציה של זרם האנרגיה והמודעות אשר מאחדות אותנו עם הויברציה האוניברסלית של הקיום.
~ מאיה גרוס ~

❖ ויניאסה

תיאום בין התנועה לנשימה. השיעורים בשיטה מבוססים על בניית תרגול ברצף תנועתי של תנוחות יוגה מתחלפות, כשהקצב המנחה אותן הוא קצב הנשימה.
שיטת התרגול הזו מאפשרת בנייה של אינסוף רצפים תנועתיים והיא משמרת תרגול יצירתי ומחדש. שיעורי הויניאסה מתאימים לתלמידים שאוהבים תרגול דינאמי עם שימוש בתרגילי נשימה ומסכימים לצלול פנימה לתרגול התודעה דרך הגוף.
~ סיגל גור לביא ~

❖ ויג׳נאנה

מהות ויג’ננה יוגה היא התבוננות. היא באה לידי ביטוי ברבדים השונים של האימון. דרך העמקה בישיבה, בעבודה עם נשימה,לימוד טקסטואלי ודיוק בתנוחות – האסנות הופכות למדיטציה בתנועה.
עם העמקת האימון כראוי ולאורך זמן עומק המבט ואיכות הדיוק מחלחלים מן המזרון אל שאר תחומי החיים.
~ ליאורה עמיחי ~

❖ יוגה לנשים

היוגה נוסדה והועברה בראשיתה על ידי גברים ועבורם. כיום רב מתרגלות היוגה בעולם הם נשים.
גופן והמבנה הנפשי של נשים שונים מאלו של הגברים. היום גם עולם הרפואה מבין שיש להתייחס באופן שונה לגברים ונשים. היוגה מבוססת על תובנות מעמיקות שהבינו גברים לגבי גופם ונפשם. ועל כן חשוב לנו הנשים להמשיך לחקור, להעמיק ולהבין מה מאלו מתאים ונכון עבורנו ובאילו מקומות עלינו לשנות, לפתח ולהתאים את התרגול עבורנו.
~ קרן הלרשטיין אביטן ~

❖ ראג׳ה ופראניאמה

ראג’ה יוגה – היוגה המלכותית, דרך המלך לשליטה בהכרה דרך מדיטציה ותרגולי נשימה.
במתחם ראג’ה נתעטף ברזי הפילוסופיה ונטעם מתרגול תודעה מדיטטיבית דרך נשימות ומדיטציה.

❖ איינגר

ארבעה אספקטים מייחדים את שיטת איינגר: מורכבות טכנית והוראות מדויקות, רצף תנוחות שעוזר לחדור אל מיינד יוגי בהיר ושליו, משך זמן השהייה בכל תנוחה, אינטראקציות פנימיות שיוצרות שינוי מהותי באישיות שלנו.
~ ליאור היקרי ~

❖ קונדליני וטנטרה יוגה

❖ קונדליני יוגה
מאפשרת יצירת מציאות תודעתית מתחדשת בכל רגע. בתנועת הגוף ובנשימה שמתלווה לתרגול נוצר חום פנימי שמעורר את הגוף והנפש להתנקות ברבדים עמוקים.
הכוונה והנוכחות בתהליך מתעצמת בעזרת מוסיקה חיה, החוויה האקסטטית לא משאירה ברירה אלא להרפות ולהירפא.
~ רפאל עמנואל רן ~

❖ טנטרה
פירושה מארג או התרחבות והיא נותנת לגיטימציה לעיסוק באנרגיה המינית ככוח חיובי להתפתחות הרוחנית. טנטרה מתעסקת באחדות הניגודים – האספקט הנקבי של האנרגיה הקוסמית הוא שאקטי והזכרי הוא שיווה. גם היוגה וגם הטנטרה עוסקות בהרחבת וחקירת התודעה באמצעות אותם הכלים אם כי בדרכים ובגישות שונות.
~ רותי פריש ~

❖ שיבננדה

תרגול שיבננדה מבוסס על 12 תנוחות קלאסיות, ווריאציות שונות בהמשך, תרגילי נשימות המעלים את האנרגיה בגוף ובסוף הרפיה עם דמיון מודרך אשר מסייעת להכרה שלנו להשתחרר מעכבות ודברים שליליים ולהסתכל על החיים בחיוביות”.
~ ג’סיקה מלכי ~

❖ אקרו יוגה ויוגה לזוגות

אקרו- יוגה היא שיטת תרגול ייחודית ומשחקית המשלבת תרגילי העברת שיווי משקל ועבודת פרטנרינג הלקוחה מעולם היוגה והאקרובטיקה ומקורה הקדום בקרקס.
התרגול מתבצע בזוגות או בקבוצות קטנות ומתבסס בעיקר על עבודת גוף דינאמית ותקשורת מקרבת הבונה חווית משחק ואמון הדדי.
~ ינאי לבאור ~

❖ יוגה תרפיה

אומנות של מערכת יחסים. הזמנת התודעה למרחבי הרוח ולמעמקי הנפש.
ראיה אינטגרטיבית של גוף, נפש ורוח.
הקניית שפה וכלים מעשיים למפגש מרפא. הענקת ידע ומערכת מושגים הנשענת על גופי ידע מגוונים, עתיקים וחדשים (מהפילוסופיה של היוגה ועד לחקר המוח).
חווית למידה עמוקה המשלבת מודלינג של מפגשים טיפוליים לצד שיתוף וקבלת משוב תומך במעגל הלמידה, כחלק מתהליך צמיחה אישי.

~ ציפי נגב ~

❖ יוגה לילדים

דרך היוגה הילדים לומדים להקשיב לגופם וצרכיו, לקבל ולאהוב את עצמם ללא תחרותיות, לרפא מכאובים ולעזור, להתרכז, לפתח שיווי משקל, ולהירגע.
~ מיטל טאליס ~

❖ תזונה ואיורוודה

אדם בריא לפי הידע האיורוודי הוא לא רק אדם שתאבונו טוב, הדושות שלו מאוזנות, הרקמות שלו מתפקדות באורח תקין, וההפרשות שלו תקינות וסדירות – אלא גם אדם שחושיו, גופו ורוחו מלאים באושר עליון.
~ גליה עזרן ~

❖ יוגה ערסלים

חשבתם פעם מה קורה לגוף כשהוא בריחוף? מה קורה לחווית התנועה כשאנחנו מתנתקים  מכוח הכבידה? הארכת השרירים מקבלת גוון חדש, ההעמקה מתאפשרת, והשחרור, הטעינה והחיזוק מתעצמים.
כשהגוף בריחוף ישנה חוויה של איזון ושחרור וכמובן רצון לחקור עוד באינסוף התנועות המתגלות בגוף באמצעות השימוש בו, כאלו שקיימות רק במצב של חוסר כבידה.
מוזמנים להגיע ולגלות בעצמכם.
בין כל שעת סדנא הצוות שלנו ישמח לעזור לכם בהתנסות האישית שלכם. נוע תנוע

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon