תומר וייס

ההיסטוריה הסודית של היוגה

האם יוגה היא באמת בת 5000 שנה? מה תרגלו היוגים הראשונים? ומה המקור של התרגול של ימינו? אם מעניין אתכם ללמוד מה באמת אמר פטנג׳לי ומה הוא המצאה מודרנית, אם בא לכם ללמוד מה באמת היא המטרה המקורית של ההאתה יוגה זו ההרצאה בשבילכם.

יוגה נידרה מסורתית

כולם מכירים את תרגול היוגה נידרה, אבל מעט יודעים שהתרגול שאנו מתרגלים כיום ברובו נוצר באמצע המאה ה-20 ומבוסס יותר על רעיונות מערביים על התת-מודע מאשר על ידע הודי מסורתי. בשיעור זה נתרגל את היוגה נידרה כפי שהתכוונו אליה המורים והמתרגלים המקוריים ומטרתה להגיע למצבי תודעה גבוהים.

מורה נבוכים לטנטרה מסורתית

האם טנטרה היא תרגול מיני? (כבר עכשיו אגיד לכם שלפחות 90% ממנה איננו), אז מה זה בעצם טנטרה? מה הקשר בין טנטרה ליוגה? איזה מן תרגולים טנטריים יש? מה עושים עם מנדלות? האם אפשר לתרגל לבד? בהרצאה חוויתית זו אענה על שאלות אלו, וכן על שאלות הקהל.

טקס אש – יאגנה

היאגנה היא טקס האש ההודי המסורתי. טקס זה מקורו עוד בתקופה הוודית והוא קדום ומהווה אחד המשענות עליהן צמחה מסורת היוגה. בטקס אנו מקדשים את האש ושמים בתוכה מנחות וברכות, האש מעלה את הברכות מהעולם הגשמי לעולם הרוחני, מכפילה את הברכות ומפזרת אותם בעולם שסביבנו.
מוזמנים ומוזמנת להשתתף בטקס, יש להגיע לטקס אחרי רחיצה במים, לבישת בגדים חדשים ומבלי לקיים מגע עם אחרים מרגע ההיטהרות ועד לתחילת ההשתתפות בטקס. בטקס לאחר שנסביר את מהותו נשב מסביב לאש ונקדיש את המנחות באמירת מנטרות אל תוך האש.

תומר וייס

מלמד שילוב של יוגה כפסיכותרפיה גופנית, ותרגול אנרגטי וטנטרי מסורתי.
תומר מלמד מעל ל15 שנה, בארץ ובחו״ל, מנחה סדנאות להתפתחות אישית ומנהל בית ספר להכשרת מורי יוגה מעל שש שנים.
תומר משלב גישה ביקורתית ומחקרית ביחד עם חקר תרגול היוגה המסורתי, מתמחה בתרגול ההיסטורי והמקורי של היוגה ומעביר ידע זה לתלמידיו.
בנוסף במשך תהליך שנמשך מעל ל-7 שנים תומר הוסמך כמורה לטנטרה מסורתית במסורת שיווהם ומעביר ידע זה למי שחפץ.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon