שירה חסיד

הרצאה- למה לסבול?

מודל הקלשות, כפי שמובא לנו ביוגה סוטרה לפטנג’לי, מהווה מעין תמצית פסיכולוגית, להבנת נפש האדם על פי היוגה. הקלשות, הם למעשה ‘גורמי המכאוב’ הזרועים בתודעתנו ומייצרים לנו סבל בלי משים. על פי מודל זה, ניתן להבין אילו כוחות פנימיים וחיצוניים פועלים על האדם, ואיך אלו מייצרים דפוסי מחשבה, והתנהגות. הטמעת המודל, מאפשרת מרחק מדפוסי התגובה האוטומטיים שלנו, לכדי תמרון מטיב של עולמנו הפנימי, באופן שעשוי להפחית סבל בחיינו. ההרצאה תכלול הסבר קצר על היוגה סוטרה ומהותה במסורת.

תרגול רסטורטיבי- קבלה רדיקלית

תרגול יוגה תרפיה רסטורטיבי, המאפשר מנוחה עמוקה לגופנפש. בכל מנח נשהה מספר דקות, על מנת ללמד את המערכת לשקוט, ולתודעה להיפתח לחוויה של ‘קבלה רדיקלית’. קבלה רדיקלית היא מיומנות מנטלית, אשר מתבטאת בקבלה מוחלטת של המציאות ברגע הנוכחי, כהוויתה. קבלה שיש בה ״הרכנת ראש״ מול ההווה, מול מציאות חיים נתונה. *התרגול מתאים לכל הרמות. מומלץ למי שסובל/ת מחרדה ו/ אי נחת, כאב כרוני או כל מי שמעוניין/ת לנוח בקבלה רדיקלית של היותה/ו.

ממחלה- למחילה, מהי חמלה?

חמלה היא יכולת אינהרנטית שלנו להיות עם כאב. היא מתגלה כאשר אנחנו פותחים את ליבנו אל מול קושי, ולכן ביכולתה להפוך לכלי יעיל ומרפא בחיים הטומנים בחובם סבל.
בהרצאה נפרט קצת על מהי חמלה על פי כתבי היוגה, וכיצד אלו נחקרים (ומוכחים), בשדה הפסיכולוגיה והמדע של ימינו. נכיר פרקטיקות של חמלה עצמית, וחמלה לאַחֵר, כנוגדן למצבים של חרדה, דכאון, וביקורת עצמית. לבסוף נקנח בתרגול מדיטציית חמלה לפתיחת הלב.

שירה חסיד

תלמידה של היוגה, וצועדת בדרך הבודהיסטית ב-15 שנים האחרונות. מורה מוסמכת להאתה, ויניאסה ואשטנגה יוגה, ומטפלת מוסמכת ליוגה תרפיה מטעם התכנית התלת שנתית של “יוגה גוף תבונה” המוכרת ב-IAYT. כיום מטפלת באנשים המצויים במצבי גופנפש מורכבים (בעיות אורטופדיות, מחלות אוטואימיוניות ונוירולוגיות, פוסט טראומה, דיכאון וחרדה ועוד), מורה למדיטציה בודהיסטית, ומרצה על הפילוסופיה של היוגה והבודהה-דהרמה במסגרות שונות. כמו כן חוקרת את כתבי היוגה והבודהה באוניברסיטת תל אביב, ובמהלך לימודי חוויה סומאטית לטיפול בטראומה. כעת מטפלת ומלמדת בתל אביב ובכפרים ערביים.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
דילוג לתוכן