נירה יורב

סטווה יוגה

עמוד השדרה האנרגטי – פראני מתחולל בגוף האסאנות

נזהה את העמוד הפראני, נבסס בו את הבנדהות.
נתייחס לרעיון ה madhya הפנימי – המרכזי – הבלתי ניתן לחלוקה,
ובעיקר פשוט סטווה יוגה כמות שהיא.

סטווה יוגה – אסכולה בזרם ההאתה יוגה

היא מבוססת על מרכיבי ההאתה יוגה: תנוחות, נשימות, השקטת התודעה. סטווה יוגה מתאפיינת בכך שבכל שיעור יש שימוש במרכיבים לבניית יצירה חדשה.
כל אימון הוא ייחודי, אין כאן סדרות ותבניות קבועות. התרגול עצמו מתנהל תוך זרימה, כשהתנוחות בתחילת השיעור מהוות בסיס לתנוחות הבאות. תנוחה נובעת מתוך תנוחה ונארגת לזו שתבוא אחריה, ובתוך כל אלה קיים רעיון שנשזר מתחילת השיעור לסופו. זרימת השיעור תאט לפעמים עד לשהייה לצורך הבהרה, חקירה, העמקה.
ומה עוד בסטווה יוגה:
הניסיון המתמיד לאסוף גוף – תודעה – נפש, לפעולה משולבת בו זמנית של שלושת המרכיבים האלה לנוכחות אחת, שיוצרת מציאות פנימית שונה. וכל זה מתאפשר מתוך התמסרות של מורה לתלמיד ותלמיד הנפתח להיכרות ומתכוון אליה, עד שגם המורה וגם התלמיד נכנסים יחד לתוך אותה חוויה.

נירה יורב

כשהתחלתי את דרכי ביוגה הבנתי די מהר שמענין אותי “הגוף” הזה על כל מה שמתרחש בו, שמעניין אותי המעבר בין שפת הגוף לשפת הנפש, שמסקרנת אותי הדרך הזאת שאי אפשר לבוא בה בלי לאפשר לה לעשות בך, בלי להתקלף אליה. בחרתי לקרוא לדרכי – אסכולת סטווה יוגה. סטווה יוגה מתאפיינת בכך שכל אימון הוא ייחודי, אין כאן סדרות ותבניות קבועות, התרגול מתנהל תוך זרימה, כשהתנוחות בתחילת השיעור מהוות בסיס לתנוחות הבאות תנוחה נובעת מתוך תנוחה, ובתוך כל אלה קיים רעיון שנשזר מתחילת השיעור לסופו.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
Unavailable Coupons
iyffriends Get 30.00 off הנחת חברים
iyfkids Get 20.00 off הנחת כרטיס ילדים
דילוג לתוכן