מאיה גרוס

אשטנגה יוגה

108 ברכות לשמש

סוריה נמסקרה היא תפילה לאל השמש, אשר ידוע כאל הבריאות. הברכה לשמש היא תפילה בתנועה. הריתמוס האנרגטי שנוצר עם החזרה הרפטטיבית על רצף התנוחות מאפשר לנו להשתמש בגוף כאמצעי להתמרת המודעות, מה שבהדרגה הופך את התרגול למדיטציה עמוקה בתנועה.

בפילוסופיה ההינדית, השמש היא מושא להערכה רבה מעצם היותה מקור האנרגיה המרכזי בחיינו כיצורים חיים. זוהרה הטהור על כדור הארץ מתבטא ביצירת אנרגיית חיים חיונית (פראנה). היוגה מאמינה כי כמו שכולנו לוקחים חלק ביקום העצום הזה, גם לנו יש יקום בתוכנו. עלינו לחקור את היקום הזה בתוכנו ולמצוא בו את השמש, את מקור האור הפנימי שלנו לאנרגיה ולחכמה.

המספר 108 ידוע כמספר מקודש במסורות רבות. במסורת היוגה, המספר 108 מסמל שלמות רוחנית. בתרגול ג’פה מאלה מחרוזת התפילה משמשת לספירת המנטרות במדיטציות בהן נהוג לשנן מנטרות. המאלה המסורתית כוללת 108 חרוזים רגילים וחרוז נוסף המכונה “חרוז הגורו” החותם את המחרוזת.

ברכת השמש היא סדרה של תנוחות יוגה אותן יש לבצע ברצף אחיד והרמוני. כל תנועה נעשית בתיאום מלא עם הנשימה. תרגול זה משלב כפיפות קדימה, כפיפות לאחור ותנוחות חצי הפוכות, מעורר את מערכת הנשימה ומחזור הדם ומעצים את האיזון הפנימי תוך הזרמת אנרגיית החיים. תרגול פשוט זה מעכב את תהליך ההזדקנות, מרענן ומעניק ויסות פנימי לכל מערכות הגוף.

 

אשטנגה יוגה – בלב הכאוס שוכנת דממה

סגנון החיים בעולם המערבי והחיים האורבניים שואבים אותנו אל תוך עשיה אינסופית אשר מלווה במתח נפשי גבוה ושחיקה פיסית.
בסדנה נתנסה בתרגול אשטנגה יוגה מתוך שאיפה להתחבר אל הרובד העמוק שבלב הווייתנו, לחזור אל המקור – אל הדממה. הסדנה כוללת תרגול סדרה ראשונה ושניה, השראה פילוסופית ומדיטציה.

מאיה גרוס

תלמידה ומורה בכירה ליוגה, בעלת ותק של למעלה מ- 20 שנה בחקר ותרגול של דיסציפלינות היוגה. מלמדת בארץ ובחו”ל. מייסדת הסטודיו הותיק “אשטנגה יוגה ת”א” בגורדון ובעלת בית ספר להכשרת מורי יוגה.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
Unavailable Coupons
iyffriends Get 30.00 off הנחת חברים
iyfkids Get 20.00 off הנחת כרטיס ילדים
דילוג לתוכן