מאיה גרוס

108 ברכות לשמש

סוריה נמסקרה היא תפילה לאל השמש, אשר ידוע כאל הבריאות. הברכה לשמש היא תפילה בתנועה. הריתמוס האנרגטי שנוצר עם החזרה הרפטטיבית על רצף התנוחות מאפשר לנו להשתמש בגוף כאמצעי להתמרת המודעות, מה שבהדרגה הופך את התרגול למדיטציה עמוקה בתנועה.

בפילוסופיה ההינדית, השמש היא מושא להערכה רבה מעצם היותה מקור האנרגיה המרכזי בחיינו כיצורים חיים. זוהרה הטהור על כדור הארץ מתבטא ביצירת אנרגיית חיים חיונית (פראנה). היוגה מאמינה כי כמו שכולנו לוקחים חלק ביקום העצום הזה, גם לנו יש יקום בתוכנו. עלינו לחקור את היקום הזה בתוכנו ולמצוא בו את השמש, את מקור האור הפנימי שלנו לאנרגיה ולחכמה.

המספר 108 ידוע כמספר מקודש במסורות רבות. במסורת היוגה, המספר 108 מסמל שלמות רוחנית. בתרגול ג’פה מאלה מחרוזת התפילה משמשת לספירת המנטרות במדיטציות בהן נהוג לשנן מנטרות. המאלה המסורתית כוללת 108 חרוזים רגילים וחרוז נוסף המכונה “חרוז הגורו” החותם את המחרוזת.

ברכת השמש היא סדרה של תנוחות יוגה אותן יש לבצע ברצף אחיד והרמוני. כל תנועה נעשית בתיאום מלא עם הנשימה. תרגול זה משלב כפיפות קדימה, כפיפות לאחור ותנוחות חצי הפוכות, מעורר את מערכת הנשימה ומחזור הדם ומעצים את האיזון הפנימי תוך הזרמת אנרגיית החיים. תרגול פשוט זה מעכב את תהליך ההזדקנות, מרענן ומעניק ויסות פנימי לכל מערכות הגוף.

אשטנגה יוגה – בלב הכאוס שוכנת דממה

סגנון החיים בעולם המערבי והחיים האורבניים שואבים אותנו אל תוך עשיה אינסופית אשר מלווה במתח נפשי גבוה ושחיקה פיסית.
בסדנה נתנסה בתרגול אשטנגה יוגה מתוך שאיפה להתחבר אל הרובד העמוק שבלב הווייתנו, לחזור אל המקור – אל הדממה. הסדנה כוללת תרגול סדרה ראשונה ושניה, השראה פילוסופית ומדיטציה.

מאיה גרוס

חיה ונושמת יוגה כבר למעלה מ- 20 שנה, לומדת מלמדת וחוקרת את דיסציפלינות היוגה והשפעותיהן העמוקות על הוויית האדם. מלמדת ומעבירה ריטריטים של יוגה ומדיטציה בארץ ובחו״ל. מייסדת השאלה “אשטנגה יוגה ת”א”, בית ספר מסורתי לאשטנגה יוגה ברחוב גורדון ומרכזת קורסים להכשרת מורי יוגה כבר למעלה מעשור. למדה במייסור עם הפרופסור ואבי האשטנגה יוגה פטאבהי ג’ויס ז”ל, בתו סראסווטי ונכדו שאראת ג’ויס. מאיה היא תלמידתה של שרמילה דסאי והושפעה רבות מריצ׳רד פרימן מקולורדו. מזה שנים רבות נפגשת עם מורי רוח, נזירים ומאסטרים ממסורות שונות. למדה פילוסופיה של היוגה ומדיטציה טרנסנדנטלית עם הפרופסור נרסימהאן וד”ר ג’ייאשרי ממייסור.
בנוסף להכשרתה בתחום היוגה, מאיה מטפלת מוסמכת בתרפיית המגע “חכמת הגוף” ומשלבת בעבודתה טכניקות יוגה תרפיה. מעבירה סדנאות מדיטציה, יוגה נידרה ומיינדפולנס והוציאה לאור דיסק מדיטציה.
מאיה חיה בתל אביב עם בן זוגה ושני ילדיה.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
דילוג לתוכן