גליה עזרן

רפואה איורוודית

אש החיים: סדנה לחיזוק העיכול

כשהאש שלנו חזקה ומלבלבת, אנחנו לא רק מעכלים ו”מבשלים” היטב את האוכל שאנחנו אוכלים, אנחנו גם הרבה יותר אנרגטיים, הרבה יותר חדים ובהירים בחשיבה ובאופן כללי תהיה לנו הרבה יותר מוטיבציה כללית לעשייה ויצירה. דמיינו איך זה מרגיש להתהלך בעולם כשלפיד של אש מנחה ומאיר עבורכם את הדרך.
אגני, אש העיכול, הוא מושג מרכזי וחשוב ברפואה האיורוודית. כאשר האגני שלנו חלשה, נתקשה לעכל הרבה מזונות, יופיעו גאזים, נפיחות בלתי פוסקת בבטן או מה שנוטים לכנות כיום בשם הכולל “מעי רגיז”.
האיורוודה מלמדת איך לטפח ולשמור על האש הזאת. בסדנה נלמד מהי האגני ומהם התנאים הנחוצים לשם פעילות תקינה שלה. נלמד מהם שילובי המזון שיש להימנע מהם כדי לא להפריע לתהליך העיכול, נלמד מהו סדר האכילה הנכון ומהם השפעות הטעמים השונים (מתוק, מלוח, חריף, חמוץ ומר) על תהליך העיכול ונסיים עם מתכונים פשוטים למצבי אגני שונים.

אוג’ס: להגביר את החוסן והעוצמה הפנימית

אדם שיש לו הרבה אוג’ס יחלה לעתים נדירות, יהיה בעל חוסן גופני ונפשי רב, ישמור על מראה צעיר ויאריך ימים. אוג’ס, אותה תמצית חיסוניות וחיוניות שהאיורוודה מדברת בשבחה, היא איכות שאנחנו יכולים ויכולות ללמוד כיצד להגביר ולהעצים.
אז אם אתם מרגישים שהזקנה קפצה עליכם בטרם עת, שאתם תשושים ועייפים כל הזמן, שאתם חולים לעתים קרובות מדי וששמחת החיים כבר לא מבקרת אצלכם, זה הזמן לעצור ולבדוק מה אתם עושים שמכלה את האוג’ס שלכם וגורם לכם להרגיש ככה. איזה בחירות יומיומיות שלכם, ברמת התזונה ואורח החיים שאתם מנהלים, תורמות להפחתת תמצית החיים החיונית הזאת. בסדנה נבין לעומק מהו האוג’ס, מה תורם להגברתו ומה מכלה והורס אותו.

גליה עזרן

מטפלת בכירה ברפואה איורוודית והרבליסטית. מרצה ומלמדת איורוודה במסגרות שונות. מלווה אנשים בתהליכי ריפוי ואיזון. מטפלת בעין עירון ובתל אביב.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
Unavailable Coupons
iyffriends Get 30.00 off הנחת חברים
iyfkids Get 20.00 off הנחת כרטיס ילדים
דילוג לתוכן