אסנת אבידן

עצב הפודנדל בראי היוגה הנשית

עצב החיים של רצפת האגן והמיניות

תרגול הממוקד בחיזוק ההולכה העצבית של עצב הפודנדל, הדואג לשליטה בסוגרים ומיניות בריאה. עצב הפודנדל הינו עצב גדול וחשוב, אשר יוצא מחלקו התחתון של עמוד ומעצבב את רוב שרירי רצפת האגן, ואת העור באיזור. היוגה הנשית, פרי פיתוחה של מירה ארצי-פדן , מחברת את תרגול היוגה לייחודיות הגוף הנשי במעגלי החיים השונים וממוקדת במרחב האגן הנשי. הפחתת מתח באגן, מתיחת פאשיה ושחרור הידבקויות, חיזוק מסלולים עצביים ושליטה שרירית באיזור כמו גם הרפיה, השקטה ועבודה עם דימויים יתרמו לבריאותך ועוצמתך הנשית ויהפכו את תרגול היוגה שלך למותאם וקשוב לגופך.
התרגול מתאים לכל אישה, בכל גיל, למתחילות ומתמידות.
בתרגול ישולבו הסברים מעמיקים וטיפים לשיפור תפקוד העצב ביום-יום.

מחזוריות האישה ומחזוריות הטבע

תרגול יוגה נשית מתוך הקשבה לטבע והתבוננות בו

תרגול יוגה נשית מתוך חיבור אל שלושת ה”גונות” (מצבי החומר) למחזוריות הטבע, עונות השנה, התרוקנות והתמלאות הירח והמחזור החודשי. נלמד להתאים את תרגול היוגה למפה ההורמונלית והשינויים שגופך עובר.
“הדבר הקבוע היחיד בחיי האישה – הוא השינוי”. היוגה הנשית מלמדת אותנו, כנשים הצועדות בדרך היוגה, להתבונן בשינויים המחזוריים שגופנו עובר בכל גיל, ולתרגל בהקשבה ובתואם עם השינוי. התרגול מהווה מרחב בו אנו לומדות לסנכרן את הפעולות שלנו עם שפת הסתרים של הגוף השני.
במהלך שנים רבות, בהן אני מדריכת טיולים וסדנאות יוגה בטבע, שכללתי את הוראת היוגה מתוך התבוננות פשוטה בטבע.

אסנת אבידן

מתפתחת בעולם היוגה כבר 25 שנה. מורה ותיקה ליוגה נשית, מעבירה סדנאות יוגה נשית “הכי קרוב לטבע” ומדריכה מסעות נשיים להודו.
במסעותיי בארץ ובעולם, אל עומק החינוך ועומק הטבע, אל פילוסופיות ופרקטיקות, בחיפושי אחר נתיבים חדשים הגעתי אל היוגה הנשית. עולם שלם נפתח לי. עולם שיצר חיבור ביני ובין עצמי כאישה, ביני ובין גופי. עולם שחיזק תהליכים שכבר התחלתי, חיבר וחידש דיאלוג – קרקע פורייה להתפתחות וצמיחה, ללמידה וחקירה ולהעברת הידע לנשים אחרות.
כוחה של היוגה הנשית עבורי הוא באדוות הבלתי פוסקות היוצאות ממזרן תרגול היוגה אל החיים – אל דפוסי התנועה והתודעה שלנו, אל היציבה הפיזית והנפשית למול אתגרי החיים ואל הנשימה.
הכלים והשפה של היוגה הנשית מהווים עבור נשים רבות עוגן (בתקופות משבר, גיל מעבר, כאב או חולי) מצפן התומך בכל תהליך של שיפור איכות החיים והזמנה תמידית למסע מרתק של הקשבה פנימה, יצירתיות וחיבור.
מלמדת באהבה והתרגשות בסטודיו שלי בפרדס-חנה

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon
דילוג לתוכן