אביגיל פן

בין מארה לקאמה: משד מתעתע לאל התשוקה

סדנת טקסטים ומדיטציה, בה נפגוש שתי דמויות מרכזיות במסורת ההודית. הראשון- מארה, השד המאיים המבקש להניא את הבודהה משאיפתו להתעורר, ולשם כך משתמש בפחדים ותשוקות. השני, קאמה, אל התשוקות והקופידון ההודי- המבקש להוציא את האל שיווה מהמדיטציה העמוקה בה הוא שרוי, באמצעות חיצי ההתאהבות.

מתוך קריאת טקסטים קצרים העוסקים בדמויות הללו לצד תרגול מדיטציה, נפגוש, נעיין ונכיר מקרוב את מקומם של פחדים ותשוקות בתרגול היוגה ובחיים בכלל.
נבחן כיצד דרך האימון מאפשרת לגעת בכוחות הללו ואפילו להתיידד עמם ולהפוך אותם למורינו.

עולם עשוי מילים: על אלת השפה וסוד הצלילים בהודו העתיקה

בסדנא זו נתוודע לדמותה של ואץ’, אלת השפה הוודית. דרכה, ניגע בחשיבות הצליל, ההברה וההגייה בשפת הסנסקריט. נלמד ונזמר ביחד מנטרות, ובמיוחד נתעמק בכוחה של אם כל המנטרות- האום.

אביגיל פן


מתרגלת וחוקרת את עולמות המדיטציה והיוגה כבר כמעט עשרים שנה. מוצאת השראה ושמחה בלמידת טקסטים, שפות ותרגום. תלמידת סנסקריט מזה שנים ארוכות, ובשנים האחרונות גם פאלי וטיבטית. בעבודת התזה שלי חקרתי יחסי מורה תלמיד בהודו העתיקה ובבודהיזם המהייאני, ומתוך אהבת המחקר ממשיכה לדוקטורט.

לצד זה, עוסקת גם בשילוב עולמות היוגה והמדיטציה בעולם החינוך.
שותפה להקמת התכנית ‘אתנחתא’, ומלמדת סדנאות גוף-נפש ורוח לאנשי חינוך במסגרות שונות.

בשנים האחרונות חברה לדרך, לומדת ומלמדת קורסים בהפנמה גופנית של טקסטים יוגיים לצד ציפי נגב, מורתי היקרה בעולם היוגה וסודותיו.
במרחבי הבודהיזם מתרגלת בעיקר במסורת המהייאנה עם מורי יובל אידו טל, עמו גם למדתי הנחיית מדיטציה.

מלמדת בבית הספר פסיכודהרמה ללימוד ואימון בתורת הנפש הבודהיסטית בחיי היום יום. מנחה את הסכת ‘הכרית’ של פסיכודהרמה, המאפשר לי לפגוש תדיר מורות ומורים יקרים וללמוד מהם רבות.

חולקת את חיי עם איש, שתי בנות, שתי כלבות, שתי חתולות, שני תוכים ומדי פעם חילזון.

 

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהחזרה לחנות
Apply Coupon